O NÁS

O Brahma Kumaris

Brahma Kumaris je svetové duševne hnutie, ktoré sa venuje osobnej transformácii a svetovému znovuobnoveniu. Brahma Kumaris bolo založené v Indii v roku 1937 z kade sa rozšírilo do viac než 110 krajín po celom svete a ma rozsiahly vplyv v mnohých odvetviach ako medzinárodná mimovládna organizácia. Avšak jej najväčší záväzok je pomáhať ľudom transformovať ich pohľad na svet z materiálneho, na duševný. Podporuje kultiváciu hlbokého kolektívneho povedomia pokoja a mieru a individuálnej dôstojnosti každej ľudskej bytosti, číže ľudskej duši.

Medzinárodná koordinácia

Brahma Kumaris ma svoje duševné sídlo v Mount Abu v Indii. V každej krajne sa programy zvyčajne koordinujú miestnymi občanmi, ktorý nasledujú princípy stanovené Brahma Kumaris a zároveň pracujú v súlade so zákonmi stanovenými každou individuálnou krajinou. Projekty medzinárodného charakteru sú koordinované úradmi, ktoré sú lokalizovane v mestách ako je Londýn, Moskva, Nairobi, New York a Sydney.

Úloha žien ako duševných vodcov

Brahma Kumaris je najväčšou duševnou organizáciou vo svete, ktorá je vedená ženami. Bol to zakladateľ organizácia Prajapita Brahma Baba, ktorý učí od začiatku vyzdvihovať a dávať do popredia ženy čo bolo dovtedy netradičné a ojedinelé v porovnaní s ostatnými svetovými náboženstvami a duševnými organizáciami. Po celých osemdesiat rokov ich vedenie bolo charakterizované odvahou, schopnosťou odpúšťať a snahou o zjednotenie. Taktiež hoci ženy boli oficiálne vo vedení organizácie, každé rozhodnutie sa vždy diskutovalo aj s mužmi.

Slovenské duševné centrum Brahma Kumaris

Župné námestie 9, Bratislava, 811 03

+421 908 074 894

bratislava@sk.brahmakumaris.org

Raja joga a meditácia

www.brahmakumaris.org

www.brahmakumaris.sk